Rūpnieciski krāsoti apdares dēļi

   

IEPRIEKŠ APSTRĀDĀTU APDARES DĒĻU PRIEKŠROCĪBAS

Dēļi vienmēr ir apstrādāti atbilstošos mitruma režīma apstākļos. Dēļi ir noturīgāki pret laika apstākļu iedarbību, ilgstoši saglabā labu izskatu un ir neuzņēmīgi pret bioloģiskajiem bojājumiem. Tiek nodrošināta koka fasādes kvalitāte un izturība. Fasādes dēļu montāžu var veikt praktiski jebkurā gadalaikā. Ēkas ārējā izskata izveidošanai vai atjaunošanai tiek patērēts īsāks laiks un mazākas pūles.

 

 

KAM JĀPIEVĒRŠ UZMANĪBA MONTĀŽAS LAIKĀ

Lai sasniegtu vēlamo kvalitāti, ir ļoti svarīgi ievērot rūpnieciski krāsoto dēļu glabāšanas un montāžas instrukcijas.

  1. Glabājot dēļus būvobjektā, aizsargājiet tos no netīrumiem, bojājumiem un mitruma. Dēļi nedrīkst būt tiešā saskarē ar zemi. Lai to nodrošinātu, ir jāizmanto paliktņi un dēļu paka jāpārklāj tā, lai gaiss zem pakas varētu brīvi pārvietoties, tādējādi novēršot siltumnīcas apstākļu rašanos;
  2. Apdares dēļi ir jāmontē tā, lai aiz tiem paliktu vēdināšanas sprauga, kas būtu atvērta fasādes apakšā un augšā, un gaiss varētu brīvi pārvietoties visā laukumā. Latojuma ieteicamais biezums ir 22-25 mm;
  3. Nozāģētie dēļu gali obligāti ir jānokrāso, jo mitrums visintensīvāk iesūcas koksnē tieši dēļu galos;
  4. Lai izvairītos no rūsēšanas, dēļi ir jāstiprina ar karsti cinkotām naglām vai skrūvēm. Naglojot pārāk tuvu dēļu galiem, var rasties plaisas, tāpēc piemērotākās stiprināšanas vietas būtu apmēram 7 cm attālumā no dēļu galiem;
  5. Vispieejamākā vieta dēļu bojājumiem ir cokols. Tā augstumam vajadzētu būt tādam, lai dēļu apakšējā mala atrastos vismaz 300 mm augstumā no zemes virsmas.

 

Rūpnieciski krāsoti apdares dēļi rod arvien plašāku pielietojumu, pateicoties to izteiktajām priekšrocībām – kvalitātei un būvobjektā ietaupītajam krāsošanas laikam. Vislabvēlīgākie apstākļi dēļu gruntēšanai un krāsošanai tiek nodrošināti tikai rūpnīcā. RAITWOOD krāsoto apdares dēļu koksne tiek apstrādāta kokzāģētavās, žāvētavās, ēvelēšanas un krāsošanas cehos, izmantojot mūsdienīgas iekārtas un atbilsto.as tehnoloģijas, tādējādi veidojot vienotu ražošanas ķēdi. Lai nodrošinātu fasādes koka apdares noturību dažādos laika apstākļos, ir jāņem vērā trīs svarīgi nosacījumi:

  • atbilstoša dēļu kvalitāte,
  • pareizi apstrādes darbu (antiseptiķa uzklāšana un krāsošana) paņēmieni un apstākļi,

apdares dēļu montāža, ievērojot būvkonstrukciju prasības.

 

 

RŪPNIECISKĀ KRĀSOŠANA

AS Rait rūpnieciskai krāsošanai izmanto Teknos OY ārējās apdares dēļu krāsošanas tehnoloģiju un kvalitatīvas rūpnieciskās krāsas (www.teknos.fi). Rūpnīcas apstākļos apdares dēļi tiek krāsoti ar smidzinātājiem un sukām aprīkotā līnijā, kas nodrošina vienmērīgu krāsas uzsūkšanos starp koksnes virsējām šķiedrām. Dēļu virsma pirms krāsošanas tiek notīrīta un gruntēta ar ūdens dispersijas akrilāta grunts krāsu, kas satur pret pelējumu un zilēšanu efektīvas koksnes aizsardzības vielas, un nodrošina apdares krāsas labāku saķeri. Pēc gruntēšanas apdares dēļi tiek pārklāti ar āra apstākļiem paredzētu daļēji matētu ūdens dispersijas akrilāta krāsu vienā vai divās kārtās. Starp katru procesu tiek ievērota vismaz 24 stundu pauze, kas nodrošina virsmas pilnīgu nožūšanu pirms nākošās krāsas kārtas uzklāšanas. Dēļu krāsošanai mēs piedāvājam divus krāsu veidus. Jau pieminētās daļēji matētās ūdens dispersijas akrilāta krāsas un caurspīdīgas krāsas. Lai nodrošinātu labāku rezultātu, iesakām rūpnieciski krāsotos apdares dēļus vēlreiz pārklāt ar krāsu pēc to montāžas, jo pēdējā krāsas kārta nosedz dēļu stiprinājumu – naglu vai skrūvju vietas.

 

 

RŪPNIECISKI KRĀSOTU APDARES DĒĻU PRIEKŠROCĪBAS

Rūpnīcā krāsoti apdares dēļi ir vispiemērotākie fasādēm un tiem ir būtiskas priekšrocības salīdzinot ar būvobjektā krāsotiem dēļiem. Krāsošana būvobjektā, ņemot vērā mūsu klimatiskos apstākļos, ir komplicētāka, dārgāka un ne tik kvalitatīva.

Piemērs

Vienai privātmājai vidēji ir nepieciešami apmēram 200 m² ārsienu apdares dēļu. Papildus grunts krāsai uz dēļiem ir jāuzklāj vismaz divas krāsu kārtas un starp krāsošanām dēļiem ir jāžūst. Lai šādu dēļu daudzumu kvalitatīvi nokrāsotu, ļaujot tiem atbilstoši izžūt, ir nepieciešama liela telpa un papildus laiks. Savukārt, ja dēļi tiek krāsoti pēc to montāžas, tad dēļu žūšanas un savstarpējās nobīdes rezultātā var izveidoties gaišas, ar krāsu nepārklātas svītras.

Rūpnieciskās krāsošanas gadījumā:

Apstrāde notiek nemainīgā vidē – krāsojamā virsma ir aizsargāta pret putekļu, kukaiņu un mainīgo laika apstākļu kaitīgās ietekmes. Koksnes mitruma saturs un temperatūra ir nemainīgi. Dēļu virma ir tīra. Krāsas saķere ir būtiski labāka, jo koksnes poras pēc ēvelēšanas ir atvērtas. Dēļu žāvēšanai pēc krāsošanas ir nodrošināti atbilstoši apstākļi, izdevumi ir optimizēti. Izmantojot rūpnieciski krāsotus dēļus, apkārtējās vides apstākļi .saule, putekļi, lietus un sniegs . neietekmē ēkas apdares montāžu vai nomaiņu. Tāpēc krāsotu dēļu montāžu var veikt praktiski jebkurā gadalaikā.

 

image369